Розробки уроків


Тема: Письмо рядкової букви е. Формування аудіативних умінь за віршем Д. Гордійко. Звуко-складовий аналіз слів. Мовні ігри. Списування з друкованого тексту.

Мета: Вчити учнів правильно аналізувати структуру малої букви е,писати її в рядках зошита, у складах, словах; розвивати мислення , площу зорового сприймання, мовлення учнів, уважність. Виховувати доброзичливість, охайність при письмі.

Обладнання: планшет, рукописна буква е, ілюстрації, сигнальні картки.
                                                            
Хід уроку.
І. Організаційний момент
З зошитом своїм дружити:
Не бруднити, берегти.
І писати в нім сумлінно
Всі роботи на відмінно.
Успіхів вам на уроці!

ІІ. Повторення вивченого матеріалу
Вправа «Стрільба» буквами.
- Яку букву вивчили на уроці читання?
- Який звук вона позначає?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Е-е-е- гукнула буква Е-
Не забудьте і мене
Едельвейсом привітати
Або з е слова назвати.
Підбір слів зі звуком (е)

Б)Визначення місця звука (е) за допомогою сигнальних карток.
Екскаватор, екран, сонце,тепло, весло, Еверест, віконце, село, ему, поле.

В)Словникова робота з використанням ілюстрацій. Складання речень з цими словами.

ІV. Вивчення нового матеріалу.
А)Ознайомлення з   літерою Е е

Б)Порівняння друкованої та рукописної букви е.

В)Показ написання літери е на дошці з поясненням послідовності зображення.

Г)Письмо літери в повітрі,письмо на спині товариша пальчиком.

Д) Письмо за зразком в зошиті.

Ж)Письмо сполучень ел ене.

З) Відгадування загадки та ребуса, звукова модель цих слів на планшеті.
Летить, а не горобець, виє, а не звір. (Вітер, в Е сна).

Ф/к хвилина.

Е)Письмо слів екран (ребус), океан.

Є)Списування з друкованого тексту

V. Закріплення вивченого матеріалу.
А)Читання вірша Д. Гордійко вчителем.
-Хто такий ему?
-Який він? Чи літає? Чому?
-Назвіть слова з малюнка, в яких є звук е? Назвіть слова , в яких є склад те.

Б) Гра-розсипанка.
Зберіть слова. Складіть з ними речення, розгляньте ілюстрації.
(Екскаватор, ескалатор, екран) Запишіть ці слова рукописними буквами.

VІ. Підсумок уроку.
-Над чим працювали на уроці? Чого навчились? Що сподобалось?
Хто старався і все вийшло- дуже добре, у кого не все отрималось, не засмучуйтеся, згодом всьому навчитеся.
Дякую за роботу на уроці!












Тема. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Вправи на додавання та віднімання числа 2.

Мета. Розкрити зміст понять «на… більше», «на…менше»; закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 2, понять «умова», «запитання», «розв»язання», «відповідь» задачі, вміння порівнювати вираз і число, вдосконалювати обчислювальні навички, виховувати старанність.

Обладнання. Казкові герої, картки-приклади, лічильний матеріал, цифри, опорна таблиця, план уроку.
                                                             Хід уроку.
І.  Оргмомент.
Хвилина доброти.
Висловлення побажань своїм товаришам. Робота в парах.
-Я бажаю вам міцних знань, а для цього треба:
Міркувати - швидко, відповідати - правильно, працювати - старанно!

ІІ. Ознайомлення з планом уроку.
Каліграфічна хвилинка. Цифра 7.
- Який вірш про неї знаєте?
- Назвіть «сусідів» числа 7.
- Складіть приклади на додавання з відповіддю 7. Запишіть рядок цифри 7 після пояснення.

 Діагностика знань.
А)Повторення складу чисел:8- хором; 5- в парах; 6- «злови рибку»;10- «сніжки».
Б)Допомога учням лісової школи.
4+2+2=                                5-1-1=                                     10-2-2=
8-1-1=                                 4-2+1=                                     3+3+2=
7+2-1=                                 9-2-2=                                     6-2+1=
В) «Ланцюжок»
4+2+2-1-1=                    5+2-2-1-1=            10-2-2-1-1+2=
Г) Задачі на кмітливість.
- Ти та я, та ми зтобою. Скільки всього нас?
- Три яйця зварилися за три хвилини. За скільки хвилин зварилося одне яйце?

 Математичний диктант.
- Наступне число числа 5;
- Попереднє числу 7;
- «Сусіди» числа 3,
- До 4 додати стільки ж.

ІІІ. Повідомлення теми уроку.
- Якщо число треба збільшити, то що треба зробити? А якщо зменшити?
А) Гра «Чарівні фігури»
- Покладіть 4 квадратики.
- У нижньому ряду стільки ж трикутників.
- Що можна сказати про їх кількість?
- Заберіть 1 квадрат. Скільки стало квадратів?
- Їх стало більше чи менше? На скільки?
ВИСНОВОК: Щоб зменшити число необхідно відняти. Запишемо : 4-1=3
(Аналогічно про збільшення числа на кілька одиниць.)

Ф/к хвилинка.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
А) Робота за підручником (с. 57) Завдання №1. 3. 4. 5. Усно

Б)Робота з демонстраційним матеріалом. (Збільшення та зменшення числа на 1, 2).

В)Повторення про складові задачі. (За коротким записом скласти і розв»язати задачі)

Г) Робота за підручником. (ст..56,№2 усно)

Д)Гра « Мовчанка» (Використати цифри). Вчитель демонструє цифри, діти збільшують їх чи зменшують
На 1, 2 і демонструють свої відповіді.

V. Підсумок уроку.
- Продовжіть речення: Щоб збільшити число на 2 треба….
Щоб зменшити число на 2, треба…
Хто працював старанно- погладьте себе по голівці.
Хто був найактивнішим- поаплодуйте. Молодці! Дякую за плідну працю на уроці.











Тема. Дерева, кущі, трав’янисті рослини.

Мета. Ознайомити учнів із різноманітним світом рослин; учити порівнювати дерева, кущі, трав’янисті рослини; розвивати мовленнєві вміння, мислення. Виховувати допитливість, інтерес до вивчення рідної природи.
Обладнання. Ілюстрації рослин, таблиця, сигнальні картки.
                                                          Хід уроку.
І. Оргмомент. Вибір настрою уроку.
   
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
А) Вправа «Погода»
- Яка зараз пора року? Який місяць? Яке число?
- Тепло чи холодно надворі?
- Який стан неба? Яка температура повітря?
- Чи були сьогодні опади?

Б ) Відгадування загадок
Мене любить кожна юшка , називаюся … (петрушка)
Є рослина в нас така, що від неї кінь скака. (Овес)
Листя яких рослин людина використовує в їжу?
В ) Мозкова атака.
- Як назвати одним словом слова- відгадки?
- До якої природи належать рослини?
-  Для чого рослині корінь, стебло, листя?
- Яка роль квітки, плоду ?

ІІІ. Повідомлення теми  уроку.
-         Що очікуєте від цього уроку?

ІV. Вивчення нового матеріалу.
А) Гра « Вилучи зайве»
Дуб, береза, соняшник, липа.
Смородина, малина, тополя, аґрус.
Мак, помідор, горіх, петунія.
Б) Складання таблиці : Дерева - Кущі – Трав’янисті рослини.

В )Розповідь учителя, використовуючи ілюстрації рослин і розподіляючи їх на групи.
- Уявіть себе на борту вертольота. Які рослини ви побачите з вертольота? (Дерева) Чому?
- А чи побачите з висоти кущі, трави?
- Де можна побачити кущі? Порівняйте дерева і кущі. ( За висотою, за кількістю стебел,  міцністю стебел та кольором.) Назвіть трав’янисті рослини. Порівняйте їх з деревами та кущами. Запис інформації у таблицю.

V. Узагальнення та систематизація знань.
a)     Робота за підручником (ст..46- 47). Читання статті. Відповіді на запитання.
b)    Відгадування загадки на ст.. 47.
c)     Самостійна робота в зошиті ст..20
d)    Гра «Розподіли за групами» (Сигнальні картки)
( Береза, мак, бузок, кульбаба,подорожник, клен, тополя, аґрус, ліщина, ожина, малина, кріп…)
e)     Гра «Слухай і почуй» Прошу підвестися, коли почуєте назву куща…

VІ. Підсумок уроку.
- Чи збулися ваші очікування?
- Про що ви дізналися?
- Кому урок сподобався – поаплодуйте собі.

Екологічна хвилина.
- Чи потребують нашої допомоги рослини? Як ви можете їм допомогти?
- Цікаве про рослини.





















Тема. Закріплення звуків( д,д’) , вивчення букви Д. Формування аудіативних умінь за текстом М. Козоріса.Звуко- буквені зіставлення.Аналітико- синтетичні види роботи зі словами- назвами предметів. Розвиток мовлення за текстом М. Солтис. Диференційований підхід у формуванні читати.

Мета. Ознайомити учнівз буквами Д д, з їх алфавітною назвою та звуковим значенням, розвивати навички читання;  виховувати у дітей самостійність та бажання допомагати іншим.

Обладнання. Планшет, сигнальні картки.
                                                     Хід уроку.
І. Оргмомент.
На уроці ви повинні:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати .
Дружно і плідно працювати.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
А) «Стрільба звуками»

Б) Вправа « Мікрофон»
- Чим звук відрізняється від букви?
- На які групи поділяються звуки?
- Як позначається голосний звук?, Приголосний твердий? , Приголосний м’який?
В) Повторення скоромовок. Робота в парах.

Г) Проблемне запитання.
Вітер дмухнув і пропали букви. Подумайте які?
…ім.      ….ерево.       сере…а,     …итина,      са…

ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Що очікуєте від цього уроку?
А)Читання вірша вчителем , виділення звуків, ознайомлення зновою буквою.

Б) Читання чистомовки з дошки:
Ди- ди –ди- в осінні холоди
Ду-ду-ду- я зі школи йду
Де-де-де- вдома тато жде
В) Добір слів із звуком (д), відгадування загадки з наступним звуковим аналізом на планшеті.

Ф/к хвилинка

Г)Розчитування складів із таблиці по рядах.

ІV. Робота за Букварем.
А)Читання тексту М. Козоріса вчителем.
- Про яких пташок згадується?
- Що сказала жовтобрюшка? Прочитайте.
- Що запитав зяблик? Що заспівала синичка?
- Хто засміявся? Яке слово ховається в звуковій моделі?

Б) Читання складів з букваря дівчатками і хлопчиками (ст.. 98)

В) Називання слів у віночках. Чия звукова модель під віночком?

Г) Читання слів у стовпчиках та тексту. Відповіді на питання вчителя.

Д ) Вибіркове читання тексту.

Е) Читання «ланцюжком»

Є) Гра «Слово в слові» . Краплинка -  лин, липа…

V. Підсумок уроку.
                         - Яку букву вивчили? Які звуки позначає?
                         - Що сподобалось?
                        Дякую за плідну працю.

Немає коментарів:

Дописати коментар